Hakkımda

Prof. Dr. Filiz ÇAYAN, lise eğitimini Adana Fen Lisesinde, üniversite eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladı. 2004 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, 2010 yılında Doçent doktor, 2016 yılında Profesör doktor oldu. Ayrıca bu ünvanlara ek olarak Perinatoloji yani yüksek riskli gebelikler ve Genital estetik uzmanlığı mevcuttur.

Yurtdışı ve yurtiçi akademik çalışma ve bilimsel faaliyette aktif olarak bulunan, bilimsel makaleler ve dergi yazarlıkları yapan,   çeşitli ödül ve başarılara imza atan Prof. Dr. Filiz ÇAYAN günümüzde Kadın Hastalıkları ve Doğum, Perinatoloji alanında Türkiye’nin tanınmış isimlerindendir. Kadın Hastalıkları ve Doğum alanındaki faaliyetleri dışında sosyal toplum örgütlerinde de aktif görev almaktadır.

Kendisi Prof Dr Selahittin Çayan ile evli ve 2 kız çocuğu annesidir.

 

Prof. Dr. Filiz ÇAYAN, Adana Fen Lisesinde başladığı lise eğitimini 1991 yılında başarıyla tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde Tıp Eğitimini 1998 yılında tamamlayarak kendini insan ve insan sağlığına adamıştır. Yurtdışı ve yurtiçi akademik çalışma ve bilimsel faaliyette aktif olarak bulunan, bilimsel makaleler ve dergi yazarlıkları yapan,   çeşitli ödül ve başarılara imza atan Prof. Dr. Filiz ÇAYAN günümüzde Kadın Hastalıkları ve Doğum, Perinatoloji alanında Türkiye’nin tanınmış isimlerindendir. Kadın Hastalıkları ve Doğum alanındaki faaliyetleri dışında sosyal toplum örgütlerinde de aktif görev almakta ve özellikle Girişimci

 

Uzmanlık Eğitimi:

Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi 1998

Çukurova Üni. Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum A.B.D. 1999

Mersin Üni. Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum A.B.D. 2004

 

Akademik Ünvanlar:

Uzman Doktor

2004-2006

Yrd. Doç. Doktor

2006-2011

Doçent Doktor

2011-2016

Profesör Doktor

2016

 

Diğer Eğitimler:

Lamaze Yöntemi ile Normal Doğum

Advanced Thetahealing

Neonatal Resusitasyon Uygulayıcı

Eğitimcilerin Eğitimi Semineri

Toros Üni. Sosyal Bilimler Fakültesi

Psikoloji Yüksek Lisans Eğitimi

British Psychologic Science London

Cognitive Behavioural Therapy

Hipnozla Tedavi

Sağlıklı Yaşam ve Psikoloji alanlarında yurtiçi ve yurtdışı kurslar.

Resim
X
Bize ulaşın